style="text-align: center;">מערכות ראש – לא חייב להיות כאב ראש

אוטוריטה ממליצה – איך בוחרים מערכת ראש (אוזניות) למוקד?

כשאנחנו חושבים על מוקד, מיד תעלה תמונה של נציג עם אוזניות לראשו. בשוק קיים מבחר גדול של אביזר בסיסי זה, והבחירה קשה.  בדיוק בגלל זה – אוטוריטה מגישה לכם את הכללים לבחירת מערכת הראש המיטבית עבור המוקד שלכם. קבלו>>>

מערכת ראש היא מערכת הכוללת אוזנייה, מיקרופון וכבל. כל אחד משלושת המרכיבים הללו  חשוב ויש לבחון אותו בנפרד בבואכם לרכוש מערכת ראש. אבל קודם, עלינו להבין כי מערכת זו היא אחד הדברים החשובים שאנחנו יכולים וצריכים לספק לנציגי המוקד.

4 סיבות לחשיבותן של מערכות ראש חיוניות בעבודת המוקד

 • הסוף לצוואר התפוס – מבחינה ארגונומית הדבר משתלם. תארו לכם מה זה להיות 6-8 שעות עם הראש מוטה לכיוון אחד כדי להחזיק את השפופרת. נציגים המשתמשים במערכות ראש מעידים על הרבה פחות כאבי ראש, צוואר וידיים.

 • שיפור חווית העבודה של הנציג –
  לנציג קל יותר להתנהל מול המחשב כשיש לו 2 ידיים פנויות – הוא יכול להקליד, לרשום על דף ואפילו להרים את ידו ולסמן לכם שהוא צריך אתכם. (כאן תוכלו למצוא טיפים נוספים לשיפור החוויה)
 • multitasking business man with six arms

  אפשר לוותר לפחות על יד אחת…

 • ניקיון שווה המון – מערכת הראש היא אישית לכל נציג. כל נציג עובד עם מערכת הראש שלו ובכך שומר על ניקיון השפופרת ונמנעת תופעת 'ההדבקה' בשפעת או כל חולי אחר.

הכדור בידיים שלכם – שימוש במערכת ראש מונע זמן המתנה מיותר עד מענה הנציג. כאשר האוזנייה באוזן ניתן להעביר את השיחות למצבPush בו הן נכנסות אוטומטית. גם אם אינכם מעוניינים בכך שהשיחה תיכנס ללא אישר הנציג, אלא במצב Pull בו הנציג מושך את השיחה, עדיין, עצם השימוש באוזנייה הופך את תהליך כניסת השיחה לקצר יותר.

 

כעת, קבלו מס' דגשים חשובים לבחירת מערכת הראש היעילה והמתאימה ביותר למוקד שלכם! זכרו – אין תשובה אחת נכונה – לכל מוקד תתאים מערכת ראש אחרת.

6 נושאים חשובים לבחינה בבחירת מערכת ראש למוקד

 1. התאמה למרכזיה – בכל מערכת יש כבל שמחבר בין האוזנייה לטלפון/ למחשב. תוכלו לבחור איזה אוזנייה שתרצו אבל כבל יש רק אחד! לכן, הכלל הראשון בבחירת מערכת ראש הוא להתאים אותה למרכזייה שלכם. בחנו מי הוא יצרן המרכזייה, האם היא אנלוגית או IP? האם החיבור הוא לטלפון או למחשב? הגיעו מראש עם התשובות האלה לספק האוזניות שלכם.  
plug-672231_1920

החלק הראשון בבחירת מערכת ראש

 1. יש לנו 2 אוזניים אז למה רק אוזנייה אחת? – הכל תלוי בסוג המוקד שיש לכם. במוקדים קטנים, מוקדים צפופים או כאלה בהם האקוסטיקה היא לא מאוד טובה, נעדיף אוזניות המתאימות ל-2 האוזניים. אלו יבודדו בצורה טובה יותר את הרעשים מסביב ולנציג יהיה קל יותר לשמוע את הלקוח. לעומת זאת, במוקדים בהם יש מרווח מספיק גדול בין נציג לנציג והאקוסטיקה נפלאה, נעדיף אוזנייה המתאימה לאוזן אחת. זו תשאיר את הנציג ערני למה שקורה בסביבתו והיא הרבה פחות מעייפת את האוזניים – ומכך גם את הנציג.
 • ששש… שומעים הכל – מכירים את זה שאתם מתקשרים למוקד ושומעים את האח"מש צועק ברקע? למוקדים אלו אין מסנן רעשים במיקרופון. בשנים האחרונות נכנסה טכנולוגיה חשובה של סינון רעשי רקע במיקרופון הנציג. כך הלקוח יכול לשמוע רק את הנציג ולא את כל הקורה סביבו. כך תוכלו לשים מוזיקה במוקד, ליידע בעדכונים תוך כדי עבודה ועדיין לשמור על מקצועיות.
 • ששש… שומעים הכל #2 – כשנמצאים בהדרכה/ חניכה/ הקשבות 'כתף אל כתף' חשוב להשקיט (mute) את אחד הצדדים, בכדי שהלקוח לא ישמע שיש עוד מישהו על הקו. ודאו כי מערכת הראש מאפשרת לעשות השקטה מתוך האוזנייה ללא תלות בטלפון/מחשב שלכם. אחרת, אופציית ההשקטה היא לשתי האוזניות יחדיו.
girl in a noisy place on a white background

איך אפשר להתרכז עם כל הרעש הזה?!

 • ספוגים זה לא רק לניקיון – במערכת הראש קיימים ספוגים גם באוזניות וגם בכיסוי המיקרופון. בדקו ממה הם עשויים – בד/ פלסטיק דמוי עור. נציגים מעידים כי הפלסטיק נעים יותר למגע על האוזן. שימו לב כי חלקים אלו נוטים להתבלות מהר. בדקו גם אם אלו ניתנים להחלפה וכמה עולים חלקי החילוף בכדי לקחת בחשבון עלויות נוספות.

בדקו שנות אחריות – נציג משתמש באוזנייה, בממוצע, 6 שעות ביום. ייתכן שהוא לא תמיד נושא אותה בכיסוי הייעודי לה. על כן, לא אחת, ישנו בלאי גבוה. אוזניות טובות ואיכותיות אמורות להחזיק למשך שנים. כך או כך, בדקו כמה שנות אחריות ניתנות לכל אוזנייה ומה האחריות כוללת (פלסטיקה, ספוגים, כבלים ועוד…).

נגיעה בעתיד – מערכות הראש של המחר

עברנו הרבה מאז, לא?!

עברנו הרבה מאז, לא?!


לשוק הישראלי הגיעו גם מערכות ראש אלחוטיות. המערכות מגיעות עם אוזנייה ומיקרופון וחיבור 'בסיס' המתחבר ישירות לטלפון/ מחשב. מערכות אלו מאפשרות לחבר מס' אוזנייות בו זמנית ולאפשר הקשבות, שיחות ועידה עם מנהל ועוד. אוזניות אלו הן לרוב מתקדמות יותר ומשוכללות וכמובן יקרות יותר – שווה בדיקה!

ועוד שני טיפים חשובים לשמירה על ערכות הראש שתרכשו >>

 • ✔ יצרו מדבקות לכל אוזנייה עם שם הנציג עליהן. מטרת המדבקות הינה להפוך את האוזנייה לאישית ולמנוע בלבול בנושא. תוכלו גם לעשות מדבקות בצבעים שונים במידה וישנה חלוקה צוותית במוקד.
  ✔ יצרו מתלה לאוזנייה בכל עמדה – כך, כאשר הנציג בהפסקה / עבודת BO האזנייה תהא במקום קבוע ומיועד. כך גם תמנעו נזקי 'מעיכות' ובלאי עתידי.

 

✦✦✦
לסיכום,
מערכת ראש מתקדמת, טובה, ומותאמת לצרכי המוקד, תורמת לשיפור חווית הלקוח  והנציג – ומכאן, גם לשיפור ביצועי המוקד.  הקפידו להעמיק גם בנושאים הללו במטרה לייצר חווית עבודה מיטבית לצוות המוקד שלכם.

רוצים כלים נוספים לפיתוח חווית העבודה המוקדית?
צרו עמנו קשר – בשביל זה אנחנו כאן!

 

%d7%9c%d7%95%d7%92%d7%95-%d7%a9%d7%a7%d7%95%d7%a3