הרשת מוצפת בטיפים למבקשי עבודה. ואנחנו בעצמינו במסע לאיוש מס' משרות ניהול בעולם המוקדים. מתוך הניסיון שלנו והשיחות שלנו אתכם, סקירת עשרות קורות חיים, ראיונות הטלפוניים ועשרות ראיונות עבודה ושיחות הכרות בזום, כתבנו את המאמר הבא.

אז קבלו מאיתנו כמה טיפים למוצאי עבודה, לפי השלבים המרכזיים של תהליך המיון.
טיפים שיעזרו לכם להתמקד ולמקד גם את הצד השני במה שחשוב לכם! בבקשה –

מגישים מועמדות

 1. 1. קללללל – שימו לב מה אתם שולחים!

 2. Close-up of laptop with upload icons Free Photo

  שהאצבע לא תהיה קלה מדי על המקלדת…

  במהלך התקופה הזו קיבלנו לא פעם קורות חיים לא מעודכנים, קורות חיים עם תיקונים והערות עליהם וגם מסמכים אישיים אחרים שנשלחו בטעות. זה לא נורא ויכול לקרות לכל אחד. אמנם אנחנו יודעים לפנות ולבקש קובץ מעודכן אבל הסבירות שתמיד יפנו אליכם ויבקשו מכם לשלוח קובץ מעודכן קטנה יותר בימים אלו והסיכוי שפשוט יעברו הלאה וידלגו על קורות החיים שלכם גבוהה. לפני שאתם שולחים את קורות החיים שלכם, וודאו שזהו אכן הקובץ המעודכן לשליחה. שהוא לא עמוס מדי, שהבלטתם את הדברים החשובים בעיניכם ושהשארתם טעם ועניין בעוד.

 3. 2. אמת ודיוק מנצחים הכל!

 4. לאורך החודשים האחרונים נתקלנו לא מעט בקורות חיים בהם הגדרת התפקיד אינה תואמת את התפקיד שביצעו המועמדים בפועל. חשוב שתדעו שיש לא מעט משרות שנחשבות משרות קידום ולכן ציון ביצוע משרה דומה לזו אליה הגשת קורות חיים לא תמיד יועיל לכם. יתרה וחשוב מכך, הגדרות תפקיד שחוטאות למשרה שביצעתם, הוספה ועיבוי היקף התפקיד, מעבר למה שאכן קרה במציאות יוביל לשלילת המועמדות שלכם על אמינות. אנחנו יכולים להעיד שזה קורה לא אחת וחבל. היו נאמנים לעצמיכם ולניסיון שלכם, ממילא תוכלו להשתמש רק בו בתפקיד הבא. ועוד דבר בהקשר זה, לשאלה 'מה תרצה.י לעשות בתפקיד הבא?' ענו בכנות ככל הניתן, חשבו על זה כבר עכשיו זה יעזור לכם להתמקד.

במהלך הראיון הטלפוני

 1. 3. זה לגיטימי לשאול ואפילו חשוב מאוד!

 2. Man measuring the wall with a measuring tape Free Photo

  היו נאמנים לניסיון שצברתם והציגו אותו כפי שהוא

  השיחה הראשונית תמיד מגיעה מאמצע שום מקום. כשאנחנו מחפשים עבודה אנחנו שולחים הרבה קורות חיים ולא זוכרים, לרוב, למי שלחנו. אל תמהרו לענות על שאלות לפני שהבנתם באיזו משרה מדובר. יותר מזה, זה לגיטימי ואף חשוב לקבל מידע משמעותי מהמראיינ.ת בשיחה; על הגדרת התפקיד ומהותו, מיקום המשרה, טווח השכר ומיידיות המשרה. יכול להיות שיהיו מראיינים שיעדיפו לשמוע אתכם לפני שימסרו פרטים, זה בסדר, כל עוד אתם יודעים במה תרצו להתמקד בהצגה העצמית הראשונית שלכם וזוכרים לא לוותר על קבלת המידע. בקיצור, אל תהססו לשאול, מדובר בהתאמה הדדית ואתם צריכים לדעת שאתם משקיעים את זמניכם במה שעשוי להתאים לכם.

 3. 4. שכר זה לא רק עניין של כסף!

 4. Abstract symbol graphic using telephone Free Photo

  הקפידו לדבר במספרים – זה יכול לעשות את כל ההבדל!

  השכר המוצע במשרה מלמד אותנו גם על אופי המשרה והניהול המבוקש במסגרתה. זה לגיטימי לחלוטין להסיק מטווחי השכר המוצעים למשרה את אופי העבודה שתידרש מכם. ואם בשאלה העוסקת בשכר אתם מזהים פער, זה הזמן לדבר גם על זה. כולנו רוצים להגיע לשלבים מתקדמים בכמה שיותר מסלולי חיפוש במקביל, אבל, זה לא צריך להיות על חשבון הציפיות שלכם ואופי העבודה שמתאימה לכם. ממילא זה יעלה בהמשך. חבל לחכות.

 

 1. בהיערכות לשיחת ההיכרות הראשונית – ראיון העבודה הפרונטלי

 2.  5. היערכות מקדימה – מלמדת עליכם לא מעט.

 3. בעצם, אפשר לומר שהיא מלמדת עליכם המון!
  לאחר שקיבלתם בשיחה המקדימה פרטים על החברה, אנחנו ממליצים לכם להקדיש זמן וללמוד את החברה, הענף ואופי הפעילות הנוכחיים בה. בעינינו, לא מספיק לשוטט באתר ולקרוא את עמוד ה'אודות'. חשוב מאוד שתעמיקו יותר, אולי אפילו תעשו שיחת לקוח סמוי. חשוב שבמהלך הראיון תוכלו להציג דוגמאות מניסיונכם ולקשר אותן לעולם התוכן של החברה אליה אתם מתמיינים. השקיעו זמן בלמידה, נסו לברר עם חברים ומכרים, התנסו בעצמיכם והגיעו מוכנים לראיון.

  1. 6. נערכים עם ממליצים ועם 'למה' חד וברור:

  2. Longlast load Free Photo

   מחייכים למרות חוסר הנוחות ודווקא בגללה!

   לרובינו יש מנהל.ת אחד.ת או שניים שישמחו להמליץ עלינו ולסייע לנו במציאת מקום העבודה הבא. הכינו את פרטיהם ודברו איתם מבעוד מועד. יותר מזה, חשוב שתהיו מוכנים להסביר למה אלו הממליצים שבחרתם. על אילו צדדים שלכם הם יוכלו לספר ומה יעידו. במהלך הראיון אנחנו ממליצים גם לפרט למראיינים את הבחירה בממליצים הללו. זו דרך נהדרת להתמקד ולמקד גם את הצד השני בנושאים שחשוב לכם להבליט. קחו שליטה – בחרו במה תרצו להתמקד בהצגה העצמית שלכם! גם אם גורם שלישי הוא זה שממליץ.

  1. במהלך ראיון העבודה הפרונטלי

  2. בימים אלו, שיחות הכרות רבות מתנהלות בוידאו. זה נכון שיש שונות מאוד גדולה בין הכרות בוידאו להכרות פנים אל פנים אך אלו הם תנאי המציאות הנוכחיים ולכן חשוב שתדעו למקסם את יתרונות הוידאו עבורכם. הנה כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם בכך –
   1. 7. גם בוידאו לרקע יש משמעות:

   2. הקדישו כמה דקות לבחירת הרקע ואנחנו קוראים לזה – הסטינג וה'תפאורה' לשיחות ההכרות שלכם. חשוב שתבחרו במקום שבו יהיה לכם נוח לשבת ולשוחח, ואם תכניסו לתמונת הוידאו שהמראיינים רואים גם פריט שמלמד עליכם בעצם גם תספרו על עצמיכם יותר ממה שהתקשורת המרוחקת בוידאו יודעת להציע. נסו למצוא מיקום שיהפוך את חווית הראיון למיטבית עבורכם ואל תתביישו לעשות שימוש במיקום שילמד גם עליכם כאנשים ולא רק כמנהלים ? אה, ולא לשכוח אזניות טובות שיאפשרו שיחה קולחת וברורה, חשוב מאוד!
   3. 8. לפני שמתחילים – משתפים:

   4. Laptop and notepad with app icons Free Photo

    אם חשוב לכם – עשו עבודת הכנה

    כשמראיינים שואלים מועמדים בראיון עבודה 'מה שלומך?' אנחנו מאמינים שהם באמת רוצים לדעת. התקופה הנוכחית מהווה מכנה משותף מאוד משמעותי לכולנו ויכולה לסייע ולהקל עליכם בכניסה 'רכה' לתוך ראיון העבודה. שתפו בשלומכם ובהתמודדויות שלכם. אתם לא צריכים למסור מידע אישי ופרטי שלכם כדי שהמראיין ירגיש שאתם חושפים ומשתפים. אבל שיתוף אותנטי בהתמודדויות ובלמידה בתקופה הזו זה המקרב המושלם בימים אלו לשיחה מהסוג הזה, כך תוכלו להפוך את השיחה לאחר מכן לנעימה ונוחה יותר – מניסיון!

   5. 9. לדעת לשאול – תכונה שתרצו להבליט:

   6. מועמדים רבים מלמדים על עצמם בהתאם לאופי השאלות שהם מעלים. על אף התפישה ששוק העבודה הנוכחי הוא שוק שבו למעסיקים יש כוח רב יותר, אנו מאמינים שכיום מעסיקים משקיעים הרבה יותר בבחירה הנכונה של האנשים שלהם. מתוך הבנה הולכת וגדלה בחשיבותם של העובדים והמנהלים ביכולת לצלוח את התקופה הנוכחית ואלו שעוד ממתינות לנו מעבר לפינה. מה שאנחנו בעצם אומרים לכם זה לא להתבייש לשאול. הכינו שאלות מראש. משאלות על החברה, דרך שאלות על המשרה ומידת האחריות והסמכות במסגרתה, וכמובן שאלות ביחס למוטת השליטה בתפקיד אליו אתם מתמיינים. השאלות הללו ילמדו מה חשוב לכם ובמה אתם מתמקדים ויעזרו גם למראיינים להכיר אתכם יותר טוב.
   7. 10. תמיד עדיף להשתמש במספרים:

   8. Hand holding question mark Free Photo

    לגיטימי ובעינינו – הכרחי! לשאול

    השימוש במספרים הופך את המסרים שלנו לאמינים יותר, כמובן שהמספרים צריכים להיות נכונים ומאומתים. היכולת שלכם לשלוף נתונים מספריים לרוב מעבירה את המסר שמדובר במנהלים המצויים בפרטים, שולטים בנתונים וכאלו שמנהלים באופן ממוקד ומותאם ליעדיהם. שימוש במספרים יתרום לכם גם לייצר בטחון בשיח במהלך הראיון. באילו מספרים כדאי להשתמש? כולם. החל משנות הניסיון שלכם, עבור למס' העובדים שניהלתם, היקף ממוצע של תעבורת השיחות במוקד האחרון בו עבדתם, יעדים מספריים אליהם הגעתם ואחוזי שיפור בתהליכים שהובלתם.
    האמירה 'אין ממוצע – כל יום התמודדנו עם משהו אחר' אינה מלמדת על יכולתכם אלא בעיקר מעידה על חוסר במעקב על נתונים. אל תפלו שם! הגיעו מוכנים עם מספרים לנגד עיניכם, במובן הזה יש יתרון אדיר לשיחה בוידאו!

 4. Portrait of a smiling pretty girl with earphones Free Photoעד כאן הטיפים שלנו בנושא זה.
  אבל יש עוד דבר חשוב מאוד שאסור לפספס במהלך ראיונות העבודה והוא אולי החשוב ביותר – לחייך!
  זה נכון שהמצב לא תמיד נוח וזו יכולה להיות סיטואציה לא נעימה.
  אבל החיוך שלכם עובר כלפי חוץ ובד בבד משפיע גם פנימה. הגיעו לראיונות העבודה – חיוביים ובטוחים שהמשרה המתאימה ביותר עבורכם ממתינה לכם כל עוד תמשיכו לחפש אותה!
  מוזמנים לשלוח אלינו את קורות החיים שלכם ונשמח לסייע לכם למצוא את התפקיד הבא 🙂

 5. הגיע הזמן למצוא את המשרה הבאה שלך?
  צרו עמנו קשר– בשביל זה אנחנו כאן!