יש הרבה מה לומר על רשת קשרים וחיזוקה, בוודאי בעידן הנוכחי של ריבוי רשתות חברתיות והקלות הרבה בה ניתן לייצר ולתחזק קשרים מגוונים. אבל הפעם בחרתי להתמקד ב-6 תועלות מרכזיות שתרוויחו מהשקעה וחיזוק מערכת הקשרים שלכם.

1. נטוורקינג יסייע לך לזהות מגמות והזדמנויות ולהישאר מעודכנ.ת

הדרך להיחשף לגישות חדשות שעולות ותופסות תאוצה בעולם הניהול, לאמץ פרקטיקות ייחודיות שלא מעולם התוכן הארגוני שלכם ואף לזהות מוקדם ככל הניתן סיכויים וסיכונים צפויים בסביבה המקצועית קשורה באופן ישיר למעגלים המקצועיים עימם אנחנו נמצאים בקשר. רשת מכובדת של קשרים היא כזו שתחשוף אתכם לתופעות חדשות שטרם הגיעו לארגון שלכם ולסביבת העבודה היומיומית שלכם ותוכל לסייע לכם להיערך לשינויים עתידיים או לאמץ גישות חדשניות בהתמודדות הניהולית השוטפת.

דברים קורים כשמדברים.

2. נטוורקינג יהפוך אותך ליצירתי.ת יותר בעבודה השוטפת

על ידי היכרות עם מנהלים מארגונים שונים ומתחומי עיסוק שונים, תוכלו להיחשף לידע חדש ושונה מזה בו אתם שולטים. מימוש אמיתי של פוטנציאל רשת הקשרים שלכם הוא כזה שבאמצעותו תאספו ידע, פרקטיקו וכלים מעולמות תוכן אחרים ותיישמו אותו בעולם התוכן המקצועי שלכם. זה אפשרי אם פותחים את הראש וכמובן אם הקשרים שלכם אכן יכולים להציע לכם ידע שונה מזה בו אתם מחזיקים (רמז: הם יכולים).

   1. 3.נטוורקינג יעזור לך להטיל ספק

    בדרך כלל בתוך קבוצת הקולגות שלנו באותו הארגון יש הרבה במשותף; שפה משותפת, ערכים ארגוניים משותפים ודרכים משותפות לפעול. יש המון יתרון בלשמוע את חוות הדעת של הקולגות שלך אבל הזדמנות אמיתית להטיל ספק בהנחות העבודה שכבר הורגלנו להניח יכולה להגיע מקשרים מקצועיים שאינם חולקים איתנו את אותו יומיום-שגרות התנהלות ושיטות ניהול. בקיצור, אם אתם מספיק בטוחים בעצמיכם כדי לאתגר את הנחות העבודה שלכם כך שתוכלו לפרוץ למחוזות חדשים אז הקשרים המקצועיים שפיתחתם הם כתובת נהדרת לכך.

   2. נטוורקינג זה לא רק הדרך למקום העבודה הבא שלך

  • 4.נטוורקינג יחזק את הבטחון המקצועי האישי שלך

   גם אם את מופנמת וגם אם אתה ביישן (ואולי דווקא בגלל זה), ניהול שיח מקצועי על נושאים שחשובים ומעניינים אתכם יכול מאוד לחזק את הבטחון האישי שלך. שיח מקצועי בו אנחנו נוקטים עמדה מגובשת או מחליפים דברים בתחום שמעניין יסייע לנו להיפתח ולהתחזק בתפישתינו העצמית וזו כמובן מטרה משמעותית להיבטים רבים ומגוונים בחיים.
   ואם תוך כדי גם תרוויחו חברים חדשים שיצטרפו לעולמכם המקצועי בוודאי שתהיו מחוזקים יותר.

   • יש המון ערוצים לחיבורים וקשרים

    5.נטוורקינג יעזור לך למצוא את מקום העבודה הבא שלך

    אתם מרוצים במקום העבודה שלכם ובתפקיד שלכם, זה המצב אליו כולנו שואפים ואם אתם שם – מעולה! אין זה אומר שאין טעם להשקיע בעתיד לבוא. תחזוק והרחבת מערכת קשרים מקצועיים בהחלט יסייעו לכם בסיבוב הבא של החלפת מקום עבודה. אולי עד כה לא נעזרתם בכלל בתמיכה של אחרים במציאת עבודה ואולי אתם רגילים שעוזרים לכם.. מה שבטוח זה שאין לדעת מה תהיה הצעת העבודה הבאה שתעניין אתכם ואיך תגיעו אליה. רשת קשרים מקצועית ענפה תמיד יכולה רק לתרום, אם בעדכון מוקדם על עמדות מפתח ומשרות שמתפנות (לעיתים גם בדיסקרטיות), אם בהעברת פרטיכם ואם בהמלצה חמה. לא כדאי לוותר על זה.

   • 6.נטוורקינג יעזור לך לבנות לעצמך צוות כוכבים מקצועי

    לא רק בהחלפת מקום עבודה מדובר אלא דווקא בפיתוח הצוות שלכם במקום העבודה הנוכחי. אתם רוצים לעבוד עם מנהלים ועובדים מוכשרים וראויים? הייתם מעדיפים שחקני נשמה? חשוב לכם ניסיון ייחודי? בדיוק לשם כך ועוד רשת קשרים רחבה יכולה להיות כתובת נהדרת. גיוס איכותי יכול להגיע מכל מקום וזה ברור לכולנו שמועמדים ראויים שמגיעים ממכרים ועם המלצה זה מצרך יקר מאוד לבניית צוות המורכב מעובדים מוכשרים וראויים שגם שמעו כבר שכדאי להם לעבוד איתכם.

   • בעידן שכולו רשתות חייבים להשקיע גם ברשת הזו

    נטוורקינג איכותי דורש עבודה (וזה לא מקרי שהמילה עבודה היא חלק מהביטוי) אם הגעתם עד לפה אני מקווה ששכנענו אתכם שחשוב שתשקיעו בכך, התחיל כבר היום לחזק את מערך הקשרים שלכם, אין למה לחכות!
    ועוד דבר,
    אנחנו באוטוריטה פועלים במרץ כדי לגבש את קהילת מנהלי המוקדים בישראל כקהילה מקצועית המכירה ומטפחת את הערך המקצועי של עצמה. חיזוק הקשרים ביניכם זו משימה שלקחנו על עצמינו ואנחנו שמחים לקדם אותה בכל מיני ערוצים ודרכים.
    בקרוב נפרסם את הפרטים על כנס מנהלי מוקדים לשנת 2023 ותהיו מוכנים כי יהיו שם המון הזדמנויות לנטוורקינג 🙂

   • להתראות בקרוב ובהצלחה בחיזוק הקשרים 🙂
    אורית מאוטוריטה

הגיע הזמן לפיתוח ארגז הכלים לניהול המוקד?
צרו עמנו קשר– בשביל זה אנחנו כאן!