בעקבות הקורונה אנו פועלים בסביבת עבודה חדשה שאילצה אותנו ואת הצוות שלנו לפתח מיומנויות של עבודה מהבית בין לילה. יותר מזה, עלינו כמנהלים גם מוטלת האחריות לא רק לנהל את השינוי אלא גם לדעת להכיל אותו. כחלק מההתמודדות הזו עולים גם קשיים חדשים, אחד מהם קשור באתגר הניהול המוכר לכולנו – שימור עובדים.

אז מה אנחנו בכל זאת יכולים לעשות כדי לשמר עובדים גם בתקופה הזו?

שומרים על האנרגיה המוקדית בשיאה – גם בימים אלו

מדברים דיבורים

דבר את עצמיכם במילים יותר מבעבר! בניהול מרחוק אופי התקשורת שתבנו עם הצוות שלכם מוכפל בחשיבותו. חשוב לשתף ולשקף לצוות מה קורה במוקד. כי גם אם הם לא בחל"ת והם עובדים אבל מהבית הם עלולים להרגיש מנותקים. שתפו בנתונים, בביצועים, במשימות וגם בתכניות קדימה, של המוקד ושל הארגון כולו. אפשרו מקום וזמן לשאלות בכל עדכון שאתם מעבירים. ואם עולות שאלות אישיות, אז מצאו גם את הזמן לכך. שיחות אישיות הן כלי משמעותי בשימור נציגים בשגרה ובימים אלו – כוחן מוכפל.

 

  1. אם לא תשאל, איך תדע?

    שואלים מפורשות

אנו ממליצים לכם לערוך סקר בקרב העובדים, אפילו אחת לשבועיים, ולברר איתם מה חסר להם. השאלות צריכות להתייחס לכלל ההיבטים החשובים בניהול מרחוק – תקינות הציוד, מידת התקשורת עם מנהל ישיר, היכולת לקבל מענה מקצועי וגם פחדים וחששות הם נושא מצוין לבירור במסגרת סקר אנונימי. כך תוכלו גם מרחוק, להבין מה מצב הנציגים שלכם והיכן הם מרגישים חוסר. מענה לצרכים הללו, צרכים רגשיים ופיזיים כאחד, הם מכפיל כוח בשימור במיוחד בימים אלו.

  1. סמול-טוק זה ביג-דיל

כל שיחות המסדרון, השיחות בדרך לקפיטריה או אלו בפינת עישון נגמרו בין לילה. אבל הצוות שלנו (וגם אנחנו!) עדיין ישמחו לשתף, במיוחד בימים אלו.. אנחנו ממליצים לכם למצוא את החלופה לשיחות הסמול-טוק! זה יכול להיות במסגרת תדריך הבוקר בו מוקצה זמן סביר להתעניינות בנציגים ובמקביל גם באמצעות קביעת מועד לשיחת וידאו, מחוץ לשעות העבודה שמי שירצה יצטרף אליכם בתוכה ויוכל לחלוק ולהיות חלק משיחה חברית.

 

  1. שומרים על האווירה המוקדית כמו על אוויר לנשימה

לא מוותרים על הסמול-טוק

כשעבדנו רק מהמוקד דאגנו כל הזמן לאנרגיה גבוהה במשמרת. ביצענו תחרויות עם פרסים ודאגנו 'להרים' את האווירה עם מוזיקה, צעקות עידוד שנשמעו לכל עבר ועוד. ועכשיו קולות הרקע של רוב הנציגים הם או צעקות של ילדים או רעש של המקרר נפתח או – כלום ?. האווירה שטיפחתם כל כך היא זו שגרמה לצוות שלכם להרגיש את הייחודיות שיש רק 'במוקד שלי'. אנחנו מציעים לכם לפעול כדי לדמות את האווירה הזו גם בבית. שלחו שיר בוקר לכל משמרת בוקר, הקליטו את עצמכם משמיעים קריאות עידוד ושלחו לנציגים בכל פעם שביצעו עסקה או עמדו ביעד אחר , ערכו תחרות תמונות מצחיקות שמייצגות את העבודה מהבית עבור כל אחד מהצוות ושימו לב כל הזמן שרמת האנרגיה גבוהה ומחויכת, כי גם מהבית, אנחנו רוצים שכל אחד מהצוות ירגיש ש- הכי כיף במוקד שלי!

 

עד כאן להפעם. העבירו אלינו שאלות ואנחנו מבטיחים לעשות הכל בכדי לספק לכם מענה ברור ומעשי.
ימים טובים לפנינו ? צוות אוטוריטה