1. שורה תחתונה – זה הולך להיות חורף שונה

 2. החורף הצפוי לנו השנה הולך להיות שונה מכל קודמיו, גם זה של שנה שעברה (כמובן) וגם של אלו הקודמים, מהעולם שלא הכיר את הקורונה.
  אנחנו אמנם באוגוסט אבל מסביב אני שמה לב שיש הרבה מאוד מנהלים שעדיין לא החלו להיערך ולתכנן את ההתנהלות המוקדית לעונת החורף המתקרב. ההיערכות הזו מבעוד מועד חשובה מאין כמוה ובעצם זו פעם ראשונה, מקסימום שניה, שאנחנו יכולים לבצע אותה. אז הנה כמה נקודות חשובות למחשבה כדי שתוכלו לעבור את החורף הזה בשלום במוקד שלכם, בבקשה –
 3. אתם הולכים לעבוד במודל היברידי במהלך החורף הזה 

  כי כל אפצ'י יסומן כסיכון אמיתי לסביבה

 4. לא תמים כבעבר…

  גם אם השבתם את כלל צוות המוקד לעבוד במתכונת מלאה מהמשרד, החורף טומן בחובו תופעות שהשנה יותר מבעבר עלולות לסכן את צוות המוקד בריאותית ו/או לעורר היסטריה ולחץ שהם כשלעצמם לא טוב לדבר.
  תופעות כמו חום גבוה, שיעול וצינון ואפילו כאב גרון, מחושים שכאלו, שפעם היו תופעה נפוצה ולא מרגשת שמביא איתו החורף, השנה כבר מכונים סימפטומים והופכים את הסובלים מהם למוקצים מחמת סכנת הדבקה.
  גם הצוות שלכם וגם אתם לא תרצו שעובדים הנמצאים בצל של ספק או חשש לחולי יגיעו למוקד ויסכנו את כולם בהדבקה המונית.
  בעצם מה שאני אומרת זה שאתם בהכרח תאפשרו לעובדים לעבוד מהבית כדי למנוע סיכונים, בידוד עדר וכמובן הידבקויות.
  אז כדאי כבר עכשיו לגבש מדיניות לאופן ההפעלה (מהבית ומהמוקד) במהלך חודשי החורף כך שלא תתפסו לא מוכנים.

כי בימים של סערות והצפות הרבה יותר חמים ונעים ובטוח בבית

 1. למה בעצם?

  ממש בחודשים שקדמו להתפרצות הקורונה בארץ עוד היינו בעיצומו של חורף קשה במיוחד, אסונות מסוגים שונים פקדו אותנו וערים שלמות הוצפו במים והובילו לחסימה של נתיבי תחבורה ראשיים. השנה, בזכות הקורונה, אנחנו כבר יודעים שגם במקרים שבהם דלתות המוקד נעולות המוקד עדיין יכול להיות פעיל ושוקק ומתפקד. אני ממליצה לכם להכין תכנית מגירה למקרים של מזג אויר קיצוני, תכנית שתסייע לכם לעדכן בזמן אמת את העובדים שכדאי ועדיף שיעבדו מהבית ולאפשר להם לעבוד מרחוק בהתראה קצרת מועד של היום למחר.

כי ילדים חולים ישאירו איתם את ההורים בבית – היום יותר מתמיד

כבר לא פתרון מספק

חשש ההדבקות שכולנו חווינו בשנה שעברה ביתר שאת תמיד היה מנת חלקם של מוקדים. בחורף, גם לפני הקורונה, בגלל צורת הישיבה האופיינית למוקדים, הייתה מודעות גבוהה לעובדים שלא מרגישים טובים והעדיפות הייתה שמי שלא מרגיש טוב יילך הבית ולא יוביל להדבקות. רק שאז, פעם, עד לפני שנה וחצי בעצם, חשש ההדבקות היה הרבה יותר מתון 🙂 בנסיבות הנוכחיות, החשש הוא כללי ולכן גם הורים צפויים להיעדר הרבה יותר בגלל בני משפחה שלא מרגישים טובים והם נמצאים בקרבתם ובגלל ילדים שנשארים בבית. חשוב מאוד להיערך לכך גם מבחינת המצבת המוקדית. אם בחישוב התקינה המוקדי שלכם בדר"כ אתם רגילים לקחת בחשבון 10% היעדרויות, אני מציעה לבחון את אחוז ההיעדרות בחורף הקודם ועל פיו לחשב את התקינה והסיכון בהיעדרות מרובה לניהול המוקד וזמינות המענה.

כי בהיערכות מקדימה ולאור ניסיון העבר זה יהיה הרבה יותר חלק ממה שנראה לכם

לא כזה מזמן היינו שם

ניסיון העבר הלא רחוק יאפשר לכם לנהל נוכחות היברידית על פני המשמרת-היום-השבוע בצורה הרבה יותר קלה. זה נכון שלא היה פשוט להכנס למודל הזה בתחילתו וזה בעיקר קשור בהתארגנות שהייתה מאוד מהירה ולמפלס המתח והלחץ הגבוהים וכמובן חוסר הוודאות שפשטה סביב. אז נכון שגם בחורף הזה יכולות להיות הפתעות ואין באמת וודאות בנוגע למתרחש אבל השנה, בניגוד לקודמתה, אתם כבר מנוסים ומיומנים בניהול המוקד מרחוק וגם הצוות שלכם כבר התנסה בכך, גם אם לא איתכם 🙂 בעצם, מה שאני אומרת זה שמודל העבודה מרחוק הכרחי בחורף ולא צריך לחשוש ממנו כי הניסיון שלכם והידע שצברתם במודל הזה יסייעו לכם לנהל את המהלך הזה הרבה יותר טוב השנה, אני בטוחה בזה.

 1. שורה תחתונה על אמת – תיערכו לעבודה מרחוק, בקרוב.

 2. יותר פשוט מבעבר, בטוח!

  האמת שאני יכולה למצוא עוד הרבה סיבות לכך שמודל העבודה מהבית במוקדים הוא חיובי ובעל יתרונות שאין להם תחליף, אה וגם שהוא אפשרי וישים ומוכיח את עצמו, על אף האתגרים. אבל אני בוחרת לחזור ולמקד אתכם בחורף הקרוב. עכשיו בשיא החום של אוגוסט זה נראה רחוק אבל אוטוטו ואנחנו שם, ממש מעבר לפינה.
  וגם אם עד שהחורף יתחיל פה באופן רשמי נצליח להשתלט ולרסן את מגיפת הקורונה, הסיכון עודנו איתנו, סיכון לבריאות וסיכון ליכולת הפעלת המוקד. אז זה הזמן לחשוב ולהיערך עם מודל שיאפשר לכם לנהל את הסיכונים הללו בצורה הטובה, הנוחה והיסודית ביותר. כמה שפחות הפתעות, כי מגיע לכם חורף רגוע!
  אה, והמשך אוגוסט קל ככל הניתן 🙂

 3. בהצלחה,
  אורית מאוטוריטה

 

 

 

 

 


 1. זה הזמן להשקיע במיומנויות צוות המוקד ?
  צרו עמנו קשר – בשביל זה אנחנו כאן!