קיץ | הזדמנות לחגיגה מוקדית

מבלי ששמנו לב הגיע הקיץ שוב ואיתו ההתארגנות הנדרשת ברמת המוקד. יש דברים שחשוב לתכנן קדימה ובכל הקשור לקיץ יש כמה כאלו.. אז קבלו פוסט קצר ומעשי כדי לוודא שאתם ערוכים לניהול העונה החמה גם במוקד! בבקשה –

1. זוהי קריאה לכל הדאודורנטים להתפקד:

עם תחילתה של העונה החמה מתחילות גם הדילמות הבאות: 'איך אני אומרת לו שהוא מריח מזיעה…?' 'איך אני אומר לה שריח הגוף שלה מפריע לאחרים…?'. ובכן, אלו באמת מצבים לא נעימים וכל מנהל מוקד כבר פגש בהם בעבר, כנראה יותר מפעם אחת. אני ממליצה לכם לא לחכות למקרה יחידני המחייב התייחסות. דווקא הפניה לכלל צוות המוקד עוד טרם השיא של החום יחד עם תזכורת לחשיבות שמירת ההיגיינה והתחושה הנעימה במהלך כל יום העבודה – תשפיע יותר ותהיה לכם קלה יותר.
כנסו את כולם, הזכירו להם שזיעת גוף היא חלק בלתי נפרד וטבעי מתופעות הקיץ והזמינו את כולם להיעזר בדאודורנט, בגדים להחלפה שיחכו לו בעמדה או אולי שיביאו איתם מהבית עוד חולצה למקרה הצורך. בכל מקרה, העלאת המודעות לנושא כבר עכשיו תסייע מאוד כשתגיעו לרגע בו תצטרכו לפנות פרטנית לאחת או אחד מהעובדים.

אתם כבר סגורים על כל החופשות המתוכננות?

2. סדרו את כל החופשים בשורה:

גם אם המוקד שלכם חווה עלייה בהיקף הפעילות בקיץ וגם אם לעונה הזו אין משמעות ברמת העונתיות של המוקד, שווה להיערך לנוכחות הנדרשת במוקד. כל בקשות החופשה צריכות להיות מאושרות כמה שניתן מבעוד מועד, כל אילוצי חופשות הילדים צריכות להילקח בחשבון וגם חופשת המבחנים של הסטודנטים משמעותית לתכנון עתידי של מצבת כוח האדם במוקד. השתדלו ככל הניתן לאשר חופשים מראש, בקשו מהעובדים להעביר העדפות ובקשות כבר עכשיו וודאו שאתם ערוכים למענה מיטבי במוקד גם בזמן חופשות הקיץ. כמובן שאם לא, עדיף כבר עכשיו להיערך עם פתרונות חלופיים כך שאין שום סיבה שלא לתכנן את כל החופשים עד אחרי חופשת החגים הגדולה הבאה, אם לא מעבר 🙂

   1. 3. פינוקים, מרעננים, מגבשים ומדרבנים:

    להזכיר לפני יותר נעים…

    אם עוד אין לכם כזה, עכשיו זה הזמן לייחד תקציב הנעה לחודשי הקיץ. למה? ככה. סתם… יש כמה סיבות והראשונה בהן קשורה בעבודה הקשה והסיזיפית אליה נדרשים עובדי המוקד. כמו כן, פעילויות הנעה נועדו לתרום לחיזוק האווירה הצוותית, להאטת השחיקה הבלתי נמנעת ולשיפור שביעות רצון העובדים. ומה קשור הקיץ? בחלק מהמוקדים זוהי עונה עמוסה יותר וגם באלו שלו, בקיץ קשה יותר לעבוד, החום משפיע על כולנו. יותר מזה, בקיץ בדרך כלל (אם לא נספור שנתיים של קורונה) זה הזמן לפעילויות מגבשות ברמת כלל המוקד. כך שעליכם להיערך לעונה הזו כבר עכשיו. תקציב לפינוקים מוקדיים שונים, תחרויות וגם פעילויות גיבוש מחוץ לשעות העבודה מצריך היערכות מקדימה ועכשיו זה הזמן!
    גם בגלל הקורונה וגם בלי קשר, השקיעו זמן ומחשבה בדרך שבה תבחרו לחגוג את הקיץ יחד עם הצוות שלכם, כולם מחכים לזה.

  • 4. וכיצד תרצו לחדש?

   בדרך כלל שמסתכלים על תקופה שלמה קדימה, כמו שהמאמר הזה מזמין אתכם לעשות חשוב גם לחשוב על תוצאות רצויות. שאלו את עצמיכם – איך אני רוצה שיראה המוקד שלי בתום הקיץ? מה אני רוצה שיהיה שם? מה ארצה שיהיה אחרת ומה ארצה לשמר? השאלות האלו, שאלות הנגזרות מחשיבה תוצאתית, יסייעו לכם לבחור את היעדים הנדרשים לפיתוח ו/או לתחזוק במהלך ניהול המוקד בחודשי הקיץ. אולי אלו שאלות שראוי לשאול את מנהלי הצוותים ואולי אתם כבר יודעים את התשובות כי חשבתם על הנושאים הללו כבר. בכל מקרה, הקפידו לשתף ולכלול את מנהלי הביניים ואולי גם את צוות המוקד בתכניות שלכם לעונה הקרובה ולהשלכותיה ברמת המוקד.

 1. שיהיה לכולנו קיץ מוצלח במיוחד

  לסיכום,

 2. הקיץ פה וכולנו תקווה שהקיץ הזה יהיה שונה מקודמיו בשנתיים האחרונות.
 3. היערכות מקדימה לעונה הזו ולדגשים הייחודיים לה במוקד תסייע לכם לצלוח אותה בקלות, הן ברמת האווירה, הן ברמת ההיגיינה וכמובן גם ברמת התוצאות.
  שיהיה לכולנו קיץ נעים ורגוע ומלא שמחה,
 4. אורית מאוטוריטה.

הגיע הזמן לפיתוח ארגז הכלים לניהול המוקד?
צרו עמנו קשר– בשביל זה אנחנו כאן!