• כמו רבים וטובים, אמר לי לפני כמה ימים מנהל מוקד, גם אני הגעתי לעולם המוקדים די במקרה.

  ואני חשבתי לעצמי שהאמירה הזו מאוד נכונה, הרי שמעתי אותה כ"כ הרבה פעמים ב-10 השנים האחרונות. אז מאחר ומדובר בתופעה נפוצה, שווה להשקיע בזה כמה דקות מחשבה וגם פינה 😊

  עולם המוקדים בישראל קיים בפורמט מגובש ומובנה (ומשתנה כמובן) כבר מתחילת שנות ה-90' וזה אומר שאנחנו מדברים על יותר מ-30 שנה.
  תחשבו על זה רגע, תפקידי ניהול מוקדים כ"כ מגוונים-עשירים-מורכבים ומקצועיים ועדיין קיימים בישראל באופן יחסית פורמלי קצת יותר מ-30 שנה.. זה ממש לא הרבה!
  יחד עם זאת, בשנים האלו הספקנו הרבה מאוד.

  הטכנולוגיות המוקדיות, מתודולוגיות הניהול המוקדי, הפתרונות המוקדיים – הכל השתכלל בצורה מדהימה. בעיניי זה באמת מדהים! ובואו, אנחנו גם יודעים שאנחנו עדיין בתוך תנועה מהירה מאוד של התפתחות חדשנות וקידמה.

  אז במקרה או שלא, הגענו עד הלום.
  עוד דבר שחשוב לדעת וחלקכםן מכירים על עצמיכם שתפקידי ניהול במוקדים הם לרוב תפקידי רוחב, ההתקדמות הניהולית מתרחשת במעבר בין מוקדים, סוגי פעילויות, היקפי פעילויות וארגונים שונים ולאו דווקא מדובר בהתקדמות לינארית ממוקד ל-כמה מוקדים ל-מערך גדול. העולם הזה כ"כ עשיר ומגוון שלנהל מוקד אחד בכלל לא אומר שבידיך הידע והניסיון לנהל כל מוקד אחר, ממש ממש לא.
  וכך יוצא שמנהלי.ות מוקדים מחזיקים בדר"כ ברזומה שלהם כמה וכמה פעילויות מוקדיות שונות ובכל אחת מהן מילאו תפקיד אחר ולמדו דברים חדשים. ככה זה עובד אצלנו ובעיניי זה מבורך.

  אבל איך מגיעים לזה?
  איך מכירים עוד פעילויות מוקדיות? עוד סוגים של תפקידים שנכנסים תחת הגדרת התפקיד הגנרית: מנהל.ת מוקד..
  ובכן, יש הרבה דברים לעשות את זה והבולטת שבהן היא לייצר קשרים מקצועיים עם מנהלי.ות מוקדים אחרים.

  בכנס מנהלי.ות מוקדים אני מקפידה לשלב גם הכרות אישית בין מנהלים.ות בעלי מכנה משותף מוקדי וגם לעודד למידת עמיתים. שנה שעברה, אספתי מידע על המשתתפים ויצרתי שולחנות עגולים לפי הושבה מתוכננת מראש (ממש כמו שעושים בחתונה 😊) והשנה, השנה אני בוחרת בדרך מעט שונה.

  לא אספר הכל, בכל זאת חשוב גם לשמור על אלמנט ההפתעה אבל אם את.ה מרגיש.ה שהכרות עם מנהלי.ות מוקדים אחרים יכולה לתרום לך , הכנס הוא הזדמנות נפלאה לכך!

  ההרשמה בעיצומה ומס' המקומות מוגבל אז קליק כאן לעמוד הכנס ולהרשמה.

  להתראות בינתיים,

  אורית מאוטוריטה.

הגיע הזמן לפיתוח ארגז הכלים לניהול המוקד?
צרו עמנו קשר– בשביל זה אנחנו כאן!