• פגישה עם מנהלת מוקד שלא פגשתי זה תקופה ארוכה, היא עולה לזום מהנייד וחשה צורך להסביר את עצמה. היא חיפשה מקום שקט לניהול השיחה כי כפי שכתוב על גבי התמונה 'אם את במשרד אז אוטוסטרדה'.. מזדהיםות? אני מאמינה שכן 😊

  אז בואו ניקח רגע לדבר על זה, על התנועה התמידית שיש סביב משרד מנהל.ת המוקד.
  בסך הכל, ממה שאני מכירה, רובכם שמחים שיש תנועה. דווקא השקט והדממה מרתיעים הרבה יותר כשמדובר על עולם המוקדים. זה תמיד מרגיש כמו שקט של לפני סערה.

  ועדיין, אתגרי הניהול לפעמים מחייבים אותנו למצוא פינה שקטה, להצליח להתרכז ולהתעמק בקריאה, ניתוח נתונים, בניית תכניות עבודה.. ואז, אז יש בעיה.

  אז מה אני מציעה למנהליםות שאני מלווה:

  1. 1. משימות המצריכות ריכוז ושקט בסביבה נסו למקם בשעות מתאימות ביום, שעות שמתאימות לכםן ברמת עירנות ומתאימות למוקד במידת הרגיעה הצפויה. אני יודעת שזה על גבול הבלתי אפשרי להצליב בין השניים ועדיין חשוב לקחת את זה בחשבון. לא רק ברמת השעות אלא גם ברמת הימים. לדוגמא: מי כאן קובע.ת ישיבות ליום ראשון ואפילו שני? זה באמת (ברוב המוקדים) ממש לא הגיוני.
  2. 2. אין שעות ואין ימים – רכזו מאמצים ומשימות ועבדו ממקום אחר; משרד אחר, קומה אחרת, מהבית או מבית הקפה. בין היתרונות של העידן הנוכחי אפשר למצוא את הנירמול של העבודה ממקום שאינו המשרד – נצלו את זה לפי הצורך ובמחשבה (לדוגמא: בתי קפה הומי אדם לא בהכרח יעשו את העבודה 😊).
  3. 3. שילוט-וילונות ומשמעת -כן כן, חשוב שתדעו להציב גבולות פניה גם כשאתםן נוכחיםות. בדרך כלל המשרד שלך צופה למוקד ושקוף למוקד – זה הזמן להגיף וילונות! בדרך כלל הדלת פתוחה? למדו לסגור אותה ואם צריך גם להציב שלט שמבקש להמנע מהפרעה. אני מוצאת שללמד את הצוות תחתיכםן לדחות סיפוקים ולא להפריע לכםן בכל רגע זה ממש תהליך חניכה חשוב ומשמעותי – אל תוותרו עליו.

  אז אלו 3 ההצעות המעשיות שלי בנושא אבל הנה גם עוד אמירה חשובה –
  אוטוסטרדה-כביש מהיר עם הרבה תנועה – זה אחד המאפיינים של מוקד ותכל'ס, זו גם ממש אהבה 😊

  רוציםות לשמוע על התמודדויות נוספות של מנהלי.ות מוקדים ודרכי פעולה מיטביות בניהול, הצטרפו אלינו לכנס מנהלי.ות מוקדים השנתי – כל הפרטים והרשמה כאן – הרשמה פתוחה כעת ומס' המקומות מוגבל.

  מקווה שנתרמתםן,
  המשיכו לעקוב,
  אורית מאוטוריטה

הגיע הזמן לפיתוח ארגז הכלים לניהול המוקד?
צרו עמנו קשר– בשביל זה אנחנו כאן!