style="text-align: center;">3 דרכים לחיבור צוות המוקד לחזון הארגון

? כאשר תחלופת העובדים גבוהה וקצב העבודה דינמי ולרוב אינטנסיבי, מאוד קשה למנהלי מוקדים לעצור ולוודא כי צוות המוקד אכן מחובר לחזון הארגון ובכלל מכיר אותו.
אך דווקא בגלל הסיבות הללו ולצד סיבות נוספות, ישנה חשיבות רבה לחיבור צוות המוקד לחזון החברה ולאופנים בהם החזון בא לידי ביטוי בעבודתם היומ-יומית השוטפת. ריכזנו עבורכם 3 דרכים יצירתיות לחיבור צוות המוקד, נציגים ומנהלים, לחזון הארגון.

בקצרה ולשם הרענון – למה חשוב לחבר את צוות המוקד לחזון הארגון?

✔ לחיזוק תחושת השייכות של צוות המוקד
✔ לחיזוק תחושת החיוניות, ההשפעה והחשיבות של צוות המוקד
✔ לשיפור תודעת צוות המוקד למטרות העסקיות של המוקד
✔ לגיבוש וחיזוק לכידות צוות המוקד סביב מטרותיו
✔ לשיפור תוצאותיו העסקיות של המוקד

little kid using binoculars

רואים רחוק, רואים שקוף

? יש לנו עוד הרבה סיבות נוספות וחשובות לא פחות לצורך בחיבור צוות המוקד לחזון הארגוני אבל בואו נעבור לאיך עושים את זה!
מנהלים, סמנו לכם פעילות אחת שתקדמו ותאמצו בתוך המוקד שלכם ואנחנו ערבים לכך שכולם ירוויחו – הנציגים, צוות הניהול הזוטר, אתם והארגון כולו, קדימה!

3 דרכים יצירתיות לחיבור צוות המוקד לחזון הארגון

תנו לנציגים לחבר את המוקד לחזון

תנו לנציגים לחבר את המוקד לחזון

 

1.ישיבת הנהלה : אחת לשנה, בחרו נציגים ומנהלים מובילים מצוות המוקד שיתכנסו לישיבה עם הצוות הניהולי הבכיר בחברה וישמעו, בגוף ראשון, על חזון החברה מפי העומדים בראשה. למנהלים הבכירים תהיה זו הזדמנות להקשיב, לשתף ולנהל שיח פתוח על אופן מימוש החזון באמצעות המוקד. ולצוות המוקד, זוהי הזדמנות להיחשף להנהלה הבכירה. כל אחד מהנציגים יוכל להציג את עצמו ופועלו במוקד, לשתף בשביעות רצונו מעבודתו במוקד ולחדד את החיבור של המוקד למימוש החזון הארגוני. הנציגים שייבחרו ישובו למוקד והחוויה תהפוך לנחלת הכלל ולרוב, זו חוויה חיובית ומחזקת, נסו אותנו :).

 

Print2. יום פתוח להעלאת רעיונות חדשים למימוש החזון: זוהי גם פעילות שניתן לקיים אחת לשנה. כחודש לפני קיום 'יום פתוח' הכריזו עליו במוקד ובקשו מצוות המוקד לחשוב על רעיונות חדשים למימוש חזון הארגון באמצעות עבודת המוקד. כל נציג ומנהל שיעלה רעיון חדש ויצירתי יוכל להגישו כתקציר לעיון להנהלת המוקד. אתם, מנהלי המוקדים, תאספו את הרעיונות שיעלו מצוות המוקד ותעבירו אותם להנהלת הארגון.
כל אחד מחברי ההנהלה ייתן ציון לרעיונות שהועלו ותוצאות דירוג יובילו לרעיון אחד מוביל. הנציג או המנהל שהרעיון שלהם נבחר כ'מעניין ביותר' יקיים פרזנטציה לדרג המנהל בארגון. במהלך אסיפה זו הנציג יציג את הרעיון שלו, יתרונותיו, חדשנותו ואופן הוצאתו אל הפועל. זה הזמן שלכם, מנהלי מוקדים, לעזור לחבר הצוות הנבחר, לחדד, לשפר ולבסס את הרעיון שיעלה לישיבת הנהלה.
ואם אתם רוצים לעשות את זה יותר מעניין, אפשרו ל-3 נציגים מהמוקד להעלות רעיונות כאשר הנהלת הארגון מתחייבת לבחור בנושא אחד שיעבור לשלב היישום וההטמעה בארגון ויוביל לחידוד גאוות היחידה במוקד לצד שיפור תהליכי העבודה במוקד. מה יותר טוב מזה? בהצלחה.

3. מיתוג החזון הארגוני במוקד: מעבר להצבת שילוט המציג את חזון הארגון בתוך כתלי המוקד ישנן עוד דרכים רבות ויצירתיות להטמעתו וחשיפתו המתמדת לצוות המוקד. מרכיבים מרכזיים מהחזון, אלו הבאים לידי ביטוי באופן שוטף בעבודת המוקד יכולים להופיע גם על אביזרים שונים הקיימים במוקד ונמצאים בשימוש צוות המוקד, ביניהם – עטים עם משפט מוביל מחזון הארגון, כדורים לחיצים לשימוש צוות המוקד עם מסר מהחזון, תגי שם ועמדה ועוד. לא מדובר בעלויות גבוהות ולצד זה, חיבור היבטים מרכזיים מחזון הארגון לפרקטיקות היומ-יומיות של צוות המוקד יתרום רבות להעברת המסר והטמעתו בקרב צוות המוקד. וחוצמזה, מי לא אוהב לקבל אביזרים כיפיים במתנה לעבודתו השוטפת?.

? לסיכום:
חיבור צוות המוקד לחזון הארגוני ולאופני הביטוי שלו באמצעות המוקד הינה משימה ניהולית בעלת משמעות וחשיבות רבה. לעיתים, הריחוק הקיים בין המוקד לשאר מחלקות הארגון מוביל גם להתרופפות ההבנה והמודעות של צוות המוקד למטרותיו המקוריות.
מציאת דרכים מעשיות ומעצימות לחיבור צוות המוקד לחזון הארגוני חיונית להצלחת המוקד ולתחושת שביעות הרצון של הצוות. זוהי גם הזדמנות מצויינת לאפשר להנהלת הארגון להיחשף בצורה בלתי אמצעית לאופן בו צוות המוקד תופש ומיישם את החזון הארגוני.

zui

? עכשיו, מה שנותר, זה לבחור את הפעילות המתאימה ביותר לארגון שלכם ולהתחיל בביצוע, בהצלחה.
רוצים לדעת עוד על חיבור וחיזוק תחושת המחויבות והשייכות של צוות המוקד לארגון?
צרו עימנו קשר, בשביל זה אנחנו כאן!

לוגו שקוף