אתם חייבים להיות בווייב של מסיבה

החודש ה-1 לשנת 2022 זה זמן מעולה לדבר על חגיגות במוקד! וזה בהחלט משהו שכדאי להכניס לתכנית העבודה השנתית של המוקד. המאמר הזה לא עוסק בימי ההולדת של הנציגים (שגם אותם כמובן אנו מציעים לחגוג יחד עם כולם) אלא דווקא בחגיגות למוקד עצמו!

זה נשמע לך מוזר לציין ולחגוג יום הולדת למחלקה?
אם נשקיע בכך עוד קצת מחשבה בעצם מדובר בחגיגות (כבר דבר טוב 😊) שנועדו להדגיש את ייחודיות המוקד (ייחודיות שקיימת ממילא – בכל ארגו בו תהיו) ולנצל את ההזדמנות למסרים מעצימים-בונים ומקרבים לכל צוות המוקד (וזה תמיד טוב!). עד כאן שכנועים ואם אתם איתי, קבלו נא:

רעיונות שיהפכו את חגיגות יום ההולדת במוקד לכאלו שהצוות שלכם יחכה להם – כל שנה מחדש!

 1. 1. טיזרים תמיד מרימים את האווירה: חודש לפני תאריך יום ההולדת שבחרתם למוקד התחילו לפזר רמזים על החגיגות המתוכננות ליום ההולדת עצמו. את הרמזים כדאי להעביר באופן ויזואלי וללא מילים. מה לדוגמא? תמונות מעוצבות עם התאריך שיישלחו בקבוצת הוואטסאפ המוקדית, שילוט מפוזר במוקד, מייל מעוצב לכלל העובדים ועוד. כמו כן, הטיזרים יכולים גם להיות מוחשיים יותר ולכלול מתוקים למיניהם עם ניסוח קצר שמדגיש את המסר: 'בקרוב חוגגים יומולדת'.
 2. שלבו פעילויות שוות כי יומולדת חוגגים רק פעם בשנה

  2. הזמנות רשמיות כלפי פנים והחוצה: ממש כמו בחגיגות יומולדת אל תהססו להכין הזמנות מעוצבות אותן תשלחו לכלל צוות המוקד, לכל אחד ראוי שתהיה הזמנה אישית כמובן. ויותר מכך, בחרו את הנציגות מחוץ למוד שתרצו להזמין לביקור בחגיגות ושלחו גם להם הזמנה. אל תגלו בהזמנה כל מה שאתם מתכננים – השאירו מקום להפתעה, אבל נצלו את ההזמנה להרשים את המוזמנים שמחכה להם אירוע משמח וכייפי.

 

 1. 3.מינוי נושאי הברכות בחגיגה: כמובן שאתם בתור העומדים בראש המוקד צריכים לשאת דברי פתיחה וברכה ואיחולים לכל צוות המוקד ולמוקד עצמו. אבל אני מציעה שלא תעצרו שם! חשבו מיהם נושאי הברכות שתרצו לשלב בחגיגות.. האם זו מנהלת בכירה? או נציג ותיק מאוד? האם נציג חדש או אולי צוות שלם? כל האפשרויות נכונות ורק אתם יודעים מה עדיף ומתאים יותר. ובכל מקרה כדאי לעורר מעורבות ולעורר את החגיגיות בקרב כמה שיותר מחברי הצוות. אחרי שתבחרו את נושאי הדברים, דברו איתם והכינו אותם למצופה מהם: אורך הנאומים, הסגנון והמטרה.

  1. 4. מנצלים כל במה להעצמה: בדברים שלכם אני מציעה שתשלבו התייחסות (עדיפות לכזו שניתן לראות על גבי מסכי המוקד) לכל מה שהמוקד עבר בשנה האחרונה וכל מה שצפוי לו עד יום ההולדת הבא. זו גם הזדמנות לציין מצטיינים או נציגים שהתקדמו, לברך חדשים שנקלטו או כל גורם אחר במוקד ששותף לשינוי ולצמיחה המוקדית. הכי חשוב, שתתארו את הצמיחה וההתפתחות וכמובן את תרומתם של כלל עובדי המוקד להצלחה.
  1. באנו להרים! ולהעצים

   5. תשקיעו בפעילויות בחגיגה: כמו בכל יום הולדת, בניגוד להרמות כוסית בעבודה.. יש פעילויות ותחרויות, משחקים והרבה צחוקים. שלבו תחרויות ופעילויות, אפילו כאלו שמגיעים מימי הולדת של ילדים. זה רק יוסיף לאווירה ויהפוך את החוויה לאותנטית ומלאה. וכמובן, זו דרך מעולה להבחין בין עוד הרמת כוסית בעבודה ובין חגיגה אמיתית.

  1. 6. לא מוותרים על אף מרכיב באווירה: תחשבו חגיגות יום הולדת! ואני בטוחה שבאופן טבעי יעלו לכם אביזרים ותפאורה נדרשים לקישוט המוקד כהלכה. אני מוסיפה לקחת את מוטיב יום ההולדת כמה שיותר קדימה ולכלול גם: שקיות הפתעה, מוזיקת רקע של שירי יומולדת, כוסות חגיגיות להרמת כוסית, עוגה עם נרות, ואולי אפילו תבקשו מעובדי המוקד להגיע בקוד לבוש מותאם לאירוע חגיגי שכזה? תחשבו על זה, אין שום סיבה לא ללכת על כל הקופה 😊

  7. מציינים וזוכרים ואפילו מפיצים: כמו כמעט בכל אירוע שמכבד את עצמו בימינו כדאי לדאוג שהמשתתפים יישארו עם מזכרת משמחת. מגנטים של ההתכנסות זו דרך אחת ויש כמובן אפשרות לשילוב שי אישי לכל עובד (בו מצוינת גם כמובן הכרת תודה). בכל מקרה, דאגו שיהיה מי שיצלם ויכין קטעי וידאו מתוך החגיגות. את אלו תוכלו לשלוח לאחר האירוע כמזכרת לכל החוגגים ואולי אפילו לכל החברה? וכמובן, לא לשכוח, מהרגע שהתחלתם – מדובר במסורת של פעם בשנה.

 1. משקיעים בהפקה שווה

  לסיכום,

  כמו שאני מכירה מנהלי מוקדים, אם הגעתם עד לכאן כבר בטח חשבתם על עוד כמה וכמה רעיונות טובים שיוכלו לתרום לחגיגה! הכי חשוב לי זה לחזור ולחדד שהחגיגה הזו, יותר משמעותית ובעלת משקל ממה שנראה במחשבה ראשונה. ואתם, מנהלות ומנהלי מוקדים יכולים לנצל אותה למופע ניהולי בעל השפעה על רתימת העובדים, גיבוש הצוות, שימור ותקשור חשיבות המוקד לכל.

  ובקשה לסיום, אם שכנעתי אתכם ובחרתם ליישם, תפרגנו ותשלחו לי תמונה!
  אתם יודעים שזה מאוד משמח לראות מוקד שמח 😊

  בהצלחה,
  אורית מאוטוריטה

 

 

הגיע הזמן לפתח יותר את מיומנויות הניהול שלכם? 
צרו עמנו קשרבשביל זה אנחנו כאן!