-מאמר מתורגם מאת ד"ר טראוויס בראדברי-

☝ המאמר הבא הוא תרגום לתוכן שנכתב על ידי ד"ר טראוויס בראדברי, סופר זוכה פרסים, כותב-שותף בספר 'אינטליגנציה רגשית 2.0' והבעלים של חברה בינ"ל מצליחה העוסקת במבחנים ובהדרכות בנושא אינטליגנציה רגשית. ד"ר בראדברי כותב למגזינים הנחשבים בעולם וביניהם; 'טיים', 'ביזנס וויק', 'פורבס', 'וול סטריט ג'ורנל' ועוד.

✌ בחרתי לתרגם את המאמר עבורכם מתוך אמונה שהתכנים של ד"ר בראדברי יעוררו בכם השראה, בדיוק כפי שעוררו בי. השתדלתי שהתרגום יהיה הנאמן ביותר למקור אך גם דילגתי מעט על ביטויים שאינם רלוונטיים לקורא הישראלי ואם תבחרו לקרוא את המאמר המלא באנגלית, הרי לכם הקישור – כאן.
ועוד דבר,הניסוחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד וכמובן שהטקסט פונה לכלל המגדרים.

קריאה מועילה ונעימה,
אורית מאוטוריטה

'9 סימנים שאתה מצליח גם אם זה לא מרגיש לך ככה'

אם אתה שאפתן, בהכרח תחוש תחושת כישלון מפעם לפעם. הצבת מטרות מובילה לרגעים בלתי נמנעים בהם אתה עדיין לא עומד בציפיות של עצמך. אנחנו חיים בעולם שמעצים את התחושות הללו.
רוב האנשים אמנם לא מודים בכך אבל אנחנו רואים בנכסים חומריים סמן להצלחה. זה חבל שאנחנו נופלים בפח החשיבה החומרית כי אנחנו בהחלט יודעים יותר טוב מכך. מחקר שנערך ע"י אוניברסיטת סטרייר (Strayer University) מעלה כי 90% מהאמריקאים מאמינים שאושר הוא סמן גדול יותר להצלחה מאשר כוח, רכוש או יוקרה.
אם נחפור מעט עמוק יותר, 67% מגדירים הצלחה כ'מערכות יחסים טובות עם חברים ומשפחה' ו-60% אומרים ש'אושר הוא לאהוב את מה שאתה עושה לפרנסתך'. רק 20% ציינו ש'מצב כספי ועושר מעידים על הצלחה'.

אבל דיבורים לחוד ומעשים לחוד.

כשזה מגיע להצלחה, העיניים שלנו לעיתים קרובות מתעתעות בנו. זה קשה לחשוב שהאנשים המצליחים ביותר הם לאו דווקא אלו עם הבתים הגדולים ביותר, המכוניות היקרות ביותר ובעלי חברים עם השפעה גדולה.
תמיד יש מישהו עם יותר. וזה יכול לגרום לך להרגיש שאתה מפסיד.
הבעיה אינה שאין לך מספיק, הבעיה טמונה במחשבה שמה שיש לך מעיד על הצלחה אמתית.
הצלחה אמתית עוסקת במי אתה וכמה רחוק הגעת. אם תהיה מוטרד כל הזמן שאתה לא מצליח כפי שאתה אמור, יכול להיות שאתה מעריך את עצמך באמצעות הקריטריונים הלא נכונים.
לפעמים, אתה רק צריך תזכורת ביחס למה שבאמת השגת בחיים.

סממני ההצלחה הבאים יעזרו לך בדיוק בכך 

1. אתה כבר לא מרכז העולם:  כולנו יודעים אנשים 'מצליחים' מתנהגים כאילו הם מרכז העולם, זה העולם שלהם וכל השאר רק חיים בתוכו… נכון? אז זו לא הצלחה. הצלחה אמיתית דורשת את היכולות לחוש אמפתיה, להבין שרגשותיהם של אנשים אחרים והחלומות שלהם חשובים לא פחות משלך, ושאתה לא יכול להצליח בלעדיהם.

  1. 2. אתה נשאר חיובי: תקווה ואופטימיות הם מרכיבים הכרחיים לחיים שמחים. אם אתה שקוע בדברים שלא צלחו אתה הופך למריר ומתרעם. וכשזה קורה, אתה נכשל, לא משנה מה השגת עד כה. הצלחה אמתית היא תמיד לראות את הצד החיובי ולהאמין שיש לך את הכוח להפוך גם את המצב הקשה ביותר לטוב יותר.
  1. 3. אתה יודע שכישלון אינו לנצח: למדת שהאנשים היחידים שלעולם לא נכשלים הם אלו שלא ניסו מלכתחילה. כשאתה נכשל, אתה לא מעריך אוטומטית שאתה כישלון. במקום זאת, אתה מאמץ את הכישלון כהזדמנות ללמוד משהו ומשם אתה ממשיך הלאה. אם מדי פעם אתה עדיין נאבק עם זה, דע שלעולם לא תחווה הצלחה אמתית עד שלא תלמד לאמץ את הכישלון. הטעויות שלך סוללות את דרכך להצלחה בכך שהן חושפות את המצבים והנושאים הכי מתסכלים והכי תקועים. זה התסכול שמעניק לך כוח לחשוב אחרת, להסתכל מחוץ לקופסא ולראות את הפתרונות שעד כה לא ראית.
  1. 4. אתה משאיר דברים בפרופורציה: לפעמים דברים רעים קורים. זה חלק מהחיים. ביחס לרובינו, הימים הכי גרועים שלנו נראים כמו חופשה בחייו של מישהו עם בעיות אמתיות (כמו אדם שאין לו מספיק אוכל, או כזה שמנסה לשרוד מלחמת אזרחים). לנעול את המפתחות באוטו או לפספס קידום בעבודה אינם כאלה נוראיים אם אתה מפתח פרספקטיבה. אם אתה מומחה בשמירה על הבעיות שלך בפרופורציות, סמן זאת כהצלחה ענקית.
  1. 5. אתה מבקש עזרה כשאתה זקוק לה: סירוב לבקש עזרה, לא משנה כמה אתה נאבק, הוא סימן לחוסר בגרות רגשית. בקשת עזרה פירושה שאתה לא מרגיש יותר שאתה צריך להוכיח לאחרים שאתה מושלם. בקשת עזרה משמעה שאתה לא מפחד שאנשים יגלו את החולשות שלך ושאתה מבין שאף אחד לא מצליח לבד.
  1. 6. אתה מבין שהחיים שלך אינם משחק סכום אפס: רק בגלל שמישהו אחר הגיע להישגים גדולים זה לא אומר שאתה סובל מהפסדים ביחס זהה. פשוט, בפעם הזו, לא ניצחת. סימן מובהק להצלחה הוא היכולת לחגוג הישגים של אחרים בהתלהבות כנה.
  1. 7. אתה יודע להבחין בין דרמה להתרגשות: זוכר את הימים בהם מערכות יחסים יציבות היו משעממות ובמהירות איבדת עניין בכל אחד שהתייחס אליך כפי שהוא צריך להתייחס? אם 'דרמה' מסוג זה היא נחלת העבר בחייך – איחולינו. אם אתה מעדיף יציבות ועומק על פני דרמה, סימן שאתה מצליח.
  1. 8. כבר לא אכפת לך מה אנשים חושבים: אתה דואג ממה אנשים חושבים רק כשיש לך משהו להוכיח. לעומת זאת, אתה יודע ש'עשית את זה' כשכבר לא אכפת לך מכך יותר. כשאתה נאמן לעצמך ולעקרונותיך ומרוצה מהחיים שלך. אתה יודע שהצלחת כשאתה מבין שדעותיהם של אחרים הם רק זה – דעותיהם של אחרים. אין לאלו שום השפעה על המציאות, הן אינן משנות את מי או מה שאתה.
  1. 9. אתה מקבל את מה שאינך יכול לשנות ומשנה את מה שאתה יכול: יש הבדל בין פסימיות לפרקטיות. אם סערה גדולה בדרכה אליך אין דבר שתוכל לעשות כדי לעצור אותה. אבל ברגע שקיבלת שהסערה מגיעה אתה יכול להתחיל לעבוד על צמצום השפעותיה עליך. אם החברה בה אתה עובד בצמצומים ואתה מפוטר, כל רגע שתשקיע בהכחשה רק דוחה את מה שממילא ממתין מעבר לאופק. אתה יכול להתקדם הלאה רק כשאתה מתחיל לחקור את האפשרויות העומדות בפניך ומתכנן תכניות לשנות את מה שאתה יכול. לקחת אחריות על שינוי הדברים שאינך אוהב בחייך היא אחד מהסימנים המשמעותיים להצלחה.

מחברים את הכל ביחד:
אין טעם להרגיש כמו כישלון רק בגלל שאתה חושב שאתה צריך לעבוד בעבודה טובה יותר, לגור בבית גדול יותר או להחזיק ברכב חדיש יותר. הצלחה אמתית מגיעה מבפנים והיא לחלוטין עצמאית ובלתי תלויה בנסיבות.

 

על המחבר 
ד"ר טראוויס בראדברי הוא סופר זוכה פרסים, שכתב במשותף את הספר אינטליגנציה רגשית 2.0 והשותף המייסד שלחברת  TalentSmart®, חברה מובילה למבחנים והדרכות בתחום האינטליגנציה הרגשית המספקת שירותים ליותר מ-75% מ- 500 החברות המובילות בעולם. רבי המכר שכתב תורגמו ל-25 שפות וניתן לרכוש אותם ביותר מ-150 מדינות.
ד"ר בראדברי הוא משפיען בלינקדאין וכותב קבוע בפורבס, הפורום הכלכלי העולמי ועוד. הוא כתב ונכתב עליו בניוזוויק, ביזנס וויק, וול סטריט ג'ורנל ועוד.


 1. הגיע הזמן להרחיב את ארגז הכלים לניהול המוקד?
  צרו עמנו קשר– בשביל זה אנחנו כאן!