חיפוש
סגור את תיבת החיפוש


  ?רוצים להכיר

  השאירו פרטים

  להרשמה לניוזלטר בלבד לחץ כאן


  השאירו את כתובת המייל

  לקבלת טיפים ממוקדים

  למידת עמיתים – דגשים חשובים

  למידת עמיתים

  למידת עמיתים הינה פרקטיקה אפקטיבית שמטרתה לתרום לשיפור ופיתוח כלל המשתתפים בה. בארגונים בהם מנהל המוקד הינו פונקציה יחידנית, מומלץ לקיים מפגשים פורמליים אלו עם קולגות ממחלקות בעלות ממשקי עבודה למוקד.
  גם בארגונים בהם ישנם מספר מנהלי מוקדים מומלץ לקיים מפגשים אלו ולפתח תרבות של למידה מקולגות והתפתחות תמידית.

  ☚ דגשים חשובים לניהול למידת עמיתים מיטבית –
  ✍ 
  קיימו מפגשי למידת עמיתים באופן שוטף ושגרתי ולא כאירוע חד פעמי – כך תוכלו להרוויח ממנו את המיטב ולייצר המשכיות.
  ✍ קיימו את מפגשי למידת העמיתים במסגרת שעות העבודה הנוכחיות של המשתתפים. מפגשים אלו הם חלק מחייו המקצועיים של מנהל המוקד וכך יש להתייחס אליהם.
  ✍ הקפידו לייצר קבוצת שווים – כך העמיתים אכן יהיו עמיתים וירגישו בנוח לשתף באופן צלול יותר – החלטות, דילמות, התנסויות ועוד. זאת בניגוד לאפקט הטבעי שנוצר עקב נוכחות של גורם מנהל בחדר.
  ✍ בחרו מרחב למידה נעים ומזמין המאפשר למידה ושיח מיטבי ומבודד מרעשי רקע.
  ✍ הגדירו נושא ברור לכל מפגש והקפידו לחשוף אותו בפני המנהלים המשתתפים טרם קיום המפגש. שימו לב שאתם בוחרים נושאים שאכן רלוונטיים ומהותיים מספיק לכלל המשתתפים.
  ✍ הגדירו במסגרת לו"ז המפגש זמן מוגדר לשיחות לא פורמליות שיאפשרו את חיזוק הקשרים בין העמיתים. זכרו שיחסי אמון מקדמים למידה אך גם דורשים זמן לבנייה. עזרו לכך לקרות!
  ✍ הגדירו זמן בלו"ז לשיח פתוח והצפת שאלות בו כל אחד מהמשתתפים יוכל להפנות שאלה למשתתף אחר. כך, הלמידה הופכת ממוקדת יותר וכולם יכולים להיתרם מכך!
  ✍ קיימו תיאום ציפיות מקדים עם משתתפי הפורום והקפידו לעסוק גם בנושאים הבאים: שמירה על דיסקרטיות המידע המשותף בפורום, הקפדה על כללי השיח לשמירה על כבוד הדדי ולמידה מיטבית, הקפדה על כללים בסיסיים למתן משוב בונה.
  ✍ אל תצפו לשיתוף פעולה מידי ומלא של כלל המשתתפים, לכל אחד מאתנו יש קצב אחר 'להתחממות' וזה בסדר!
  ✍ שלבו מתודלוגיות שונות של למידה במפגשים אלו, ביניהן- משחקי תפקידים, מודלינג, קבוצות עבודה ועוד. הפכו את המפגשים הללו למעניינים וחדשניים ככל הניתן!
  ✍ כמובן >>> חברו למידה לפרקטיקה! ובמילים אחרות – אל תדבר באוויר!
  ✍ לאחר סיום המפגש, הנגישו לכל המשתתפים את ערוצי ופרטי ההתקשרות העצמאיים האחד עם השני ואת הידע שהועבר, שותף ונלמד במסגרת המפגש.
  ✍ עודדו באופן תמידי את המשתתפים להביא מהידע הנלמד בפורום להתנהלות השוטפת שלהם במוקד.

  רוצים לקרוא עוד? לחצו כאן לקריאת הפוסט שלנו בנושא 🙂

  שירי שרביט, מנהלת השירות של מועדון חבר
  שירי שרביט, מנהלת השירות של מועדון חבר
  קרא עוד
  "במסגרת הסדנאות הוקנו כלים יישומיים שנבנו והותאמו לצרכינו, לשפת השירות שלנו ולאופי הפעילויות. הסדנאות היו שונות מסדנאות רבות שהועברו אצלנו והקנו כלים מעשיים בהם אני רואה שימוש ביום יום. אוטוריטה עזרה לנו להפוך את השירות מטוב למצוין ואני ממליצה בחום לכל ארגון שלקוחותיו ועובדיו חשובים לו להתנסות בשירותיהם"
  רוני בלנקלדר, מנכ"ל רשת אמריקן לייזר
  רוני בלנקלדר, מנכ"ל רשת אמריקן לייזר
  קרא עוד
  "לאורית מאוטוריטה נחשפנו לפני למעלה מ-5 שנים, מאז ועד היום, מהווה אוטוריטה הכתובת עבורינו לתהליכי הפיתוח המוקדיים המשתנים, בייעוץ מקצועי, ליווי ופיתוח מנהלים ופיתוח מערכי השירות והמכירה של הרשת. המקצועיות והניסיון של אוטוריטה, סייעו לנו להפוך את הזרוע החשובה ביותר ברשת לכוח מקצועי הפועל על פי תהליכי עבודה מובנים וכזה המביא לתוצאות גבוהות יותר"
  יחיאל פומרנץ, מנהל מחלקת לקוחות אסטרטגים ומכירות
  יחיאל פומרנץ, מנהל מחלקת לקוחות אסטרטגים ומכירות
  קרא עוד
  "תהליך הפיכתו של מרכז ההזמנות שלנו שהתנהל כ"משרד קטן" למוקד שירות לקוחות הנותן מענה לעשרות אלפי לקוחות בכל חודש וקולט הזמנות בהיקף של כמיליון איש בשנה אינו דבר של מה-בכך ולך נזקפות זכויות רבות בתהליך. בכל התקופה הארוכה שליווית אותנו היית לנו לא רק "אוזן קשבת", כי אם גם, יועצת שאינה מוותרת על אמירה מקצועית ובלתי מתפשרת. יכולתך לומר "מה נכון ומה לא נכון" תוך הצגת האתגרים העומדים בפנינו בכל צומת קבלת החלטות הינה יוצאת דופן! שנים רבות שאני עובד עם יועצים בתחומים שונים, אבל יושרה מקצועית ואנושיות כמו שלך – הם נדירים. היכולת לומר נכוחה גם דברים שאינם, בהכרח, ערבים לכל אוזן לא תסולא בפז!"
  טל שפירא, מנכ"ל - ריווחית - פתרונות לניהול עסקים
  טל שפירא, מנכ"ל - ריווחית - פתרונות לניהול עסקים
  קרא עוד
  "הניסיון עושה את העבודה – אורית וצוות אוטוריטה הגיעו אלינו עם סל פתרונות אופרטיבי שמוכיח את עצמו. התהליך אמנם לא קצר ודורש את המחויבות שלנו, אבל התוצאות החיוביות הגיעו במהרה, בדרך מקצועית ואישית, שהותאמה לאופי הארגון. השינוי והשיפור בביצועי המוקד היה אדיר - לנציגים, ללקוחות ולמנהלים"
  שני מצפון, מנהלת פיתוח ארגוני, מגדל חברה לביטוח
  שני מצפון, מנהלת פיתוח ארגוני, מגדל חברה לביטוח
  קרא עוד
  "הקורסים המועברים על ידי חברת אוטוריטה מביאים לידי ביטוי את כל מה שהיה חשוב ומשמעותי עבורנו בהכשרות אלו – שפה ומיומנויות המותאמות לעולם המוקדים ולמנהלים שלנו, הקניית כלים יישומיים ורמה מקצועית גבוהה המקנה ערך מוסף למנהלים, בעולמות הניהול והמוקדים כאחד. קורסי המנהלים השונים הותאמו לצרכי המוקדים בארגוננו ואכן משיגים את מטרתם, המשובים של המנהלים על ההכשרות מעולים וניכר שיפור מקצועי וניהולי בקרב המשתתפים. וכל זאת באווירה טובה, פתוחה, דיסקרטית ומקצועיות!"
  קארין בשן, מנהלת משאבי אנוש, Malam Team
  קארין בשן, מנהלת משאבי אנוש, Malam Team
  קרא עוד
  "רציתי להודות לכם על הקורס העשיר והחשוב שהעברתם למנהלי המוקדים בחברה. נעשתה עבודה יסודית בבירור הצרכים והבנה של אופי פעילות החברה ובניתם את מערך השיעורים בהתאמה ללא דופי. הרעיון לחלק את הקורס למנהלים ישירים (קו 1) ולמנהלים בכירים (קו 2) שירתה את המטרה ועזרה להעביר את התכנים והמסרים על הצד הטוב ביותר. השקעתכם נראתה לעין והמנהלים הרגישו זאת. התגובות היו נלהבות ונראה שהכנסתם במנהלים מוטיבציה ללמוד ולהשתפר. גם השינוי לחיוב במנהלים כבר ניכר בשטח ואני מאמינה שעוד נקצור עוד פירות רבים בהמשך. תודה רבה על הכל! אני בטוחה שעוד ניפגש בהמשך"
  הקודם
  הבא
  Newsletter

  השאירו את כתובת המייל

  לקבלת טיפים ממוקדים

  בשליחת הטופס הנך מאשר קבלת דיוור מאוטוריטה